Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm

1999 Marmara depreminde İstanbul’un en çok etkilenen ilçeleri arasında yer alan Avcılar’da 26 yıllık tecrübemiz ve  uzman kadromuz ile eski hasarlı binaların kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştiriyoruz.

Kentsel Dönüşüm nedir?

6306 önemli afet tehlike altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun kapsamında, riskli yapı tespit süreci ile; ya da kanuna ait bu süreci işletmeksizin meri plan şartları doğrultusunda gerçekleşmiş olan İnşaat Kentsel Dönüşüm olarak adlandırılmaktadır.  Kentsel dönüşüm, bir bölgenin ekonomik, toplumsal ve mekansal özelliklerini analiz ederek, başta depreme dayanıklı olmak üzere doğal afetlere dayanıklı olmayan binalar yerine, kentsel sorunları ve gereksinimleri dikkate alan uygulanabilir bir yol haritası doğrultusunda sağlam, güvenli ve modern yapılar inşa etmektir. .

Kentsel dönüşümde en temel kural kanun kapsamında riskli yapıların tespitlerinin yapılmasına müteakip hak sahiplerinin kanunda yer alan en avantajlı uygulama ile en az maliyetle en güvenilir ve huzurlu bir yaşama taşımaktır. 

Bu bağlamda Avcılarda öne çıkan en güçlü firmalardan biri olarak, hizmetlerimiz içinde en önemli nokta olan; kentsel dönüşüm projelerinde,  güvenliği en üst düzeyde tutarak projelerimizi yapmaya devam ediyoruz.