Hakkımızda

Hakkımızda

Uzun yıllardır İstanbul’da faaliyet gösteren firmamız; Türkiye’deki kamu ve özel sektöre ait çok sayıda altyapı ve üstyapı projelerinin taahhüdünü üstlenmiştir. 28 Yıllık tecrübesini şu an Avcılarda Kentsel Dönüşüm projelerine yansıtan Zerkon Yapı, 150 Kişiyi aşan personeli ile güvenli yapılar inşa etmeye devam ediyor.

Özellikle endüstriyel tesisler sektörlerindeki altyapı ve üstyapı taahhütlerinde ihtisaslaşarak Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarında halen aktif olarak taahhütlerine devam etmektedir. 

2000 yılından itibaren uluslararası müteahhitlik hizmetleri vermeye başlamıştır.

Yurtiçinde üstlendiği birçok önemli konut, hastane, okul, fabrika, iş merkezi projelerinin üstyapı taahhütlerini de başarı ile tamamlamıştır. Bunlarla birlikte çeşitli eski bina restorasyonu ve yenileme projelerinde de imzası bulunmaktadır.

Son yaptığı projelerden bazıları;

-  2016 Yılında DKY Kartal Projesinin75.000 m2’lik kaba inşaatı,

-  2017 yılında 3.Boğaz Köprüsü mekanik işleri,

-  2018  yılında Okmeydanı’nda bitirilen 22.000 m2’lik Okmeydanı Gençlik Merkezi,

-  2019 Yılında Kayabaşında bitirilen 95.000 m2’lik 5 adet Okul Projesi,

Olmakla beraber 2020 yılından itibaren Avcılarda devam etmekte olan 7 adet kentsel dönüşüm projesi (toplam 274 bağımsız bölüm) %90 oranında tamamlanmıştır. Önümüzdeki birkaç ay içinde sözleşmeleri imzalanan yeni 6 adet kentsel dönüşüm projesine (toplam 285 bağımsız bölüm) başlanacaktır. 

İştiraklerini genişleterek, hedef olarak benimsediği uluslararası standartlarda kalite ve müşteri güvenine dayalı olarak küresel pazarda en kısa zamanda hak ettiği yere geleceği inancıyla geleceğe güvenle bakmaktadır.

Saygılarımızla,